Altay Tankı İçin Otomatik Şanzıman Sözleşmesi İmzalandı

0

SNT Heavy Industries şirketinin yapmış olduğu açıklamada 30 Ocak tarihinde Türkiye BMC ile Altay Ana Muharebe Tankına (MBT) monte edilmek üzere 1500 beygirlik otomatik şanzımanın için sözleşme imzalamıştır.

Yapılan açıklamanın devamında sözleşmenin, Türkiye'de Altay ana muharebe tankına takılarak geçen yıl sekiz ay boyunca gerçekleştirilen dayanıklılık sürüş testi de dahil olmak üzere uygulanabilirlik testi değerlendirmesinden mükemmel bir şekilde geçtikten sonra yapıldı. Yerel bölgenin engebeli arazi ve ortamında bile günde yaklaşık 200 km arazi sürüşü yapmak gibi zorlu test değerlendirmeleri ile elde edilen değerli bir başarıdır.

Özellikle şirketimizin otomatik şanzımanının ileri/geri hızlanma performansı, maksimum hız, fren mesafesi, yerinde dönüş ve dikey/yatay yokuş çıkma olmak üzere toplam 18 performans testi ve değerlendirmesinde mükemmel performans gösterdiğini ifade ettiği bildirildi. Ana muharebe tankının geliştirme prototipinde kullanılan Alman güç paketinin yerini mükemmel bir şekilde alabileceğini açıkça gösterdiği ifade edildi.

Kaynak: https://www.hisntd.com/kor/about/news.html?bbsData=bm89MTk2OQ==||&mode=view

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)
En Üste